Şirket Profili

İlksernit Antik Mermer İç ve Dış Tic A.Ş. 1993 yılında Istanbul'da granit ve seramikten süpürgelik üretmek üzere kurulmuştur. Kuruluşun hemen akabinde Türkiye’de ilk kez seramikten mamül bordür, madalyon ve mozaikleri üretmeye başlamış olup; Türkiye’nin konusunda lider bir kuruluşuna da kendi markasında üretim yapmıştır. 

1994 yılında yine Türkiye’de bir ilk olarak eskitme traverten, mermer bordur, mozaik ve fon üretmeye başlamıştır. Bu dönem kapasitesi yaklaşık 2.000 m2/ay iken yaptığı yatırımlarla faaliyetlerine devam etmeye başlamış ve kapasitesini 5.000 m2/ay'a çıkarmıştır.

2007 yılında Türkiye’nin bağımsız inşaat malzemeleri konusunda lider dış ticaret şirketi INTERVO’nun bünyesine girmiş, 10.000 m2 'si fon, 16.000 m2'si ise mozaik olmak üzere, toplam 26.000 m2/ ay kapasiteye ulaşmıştır. Artan kapasitesi ve ürün gamına katmış olduğu yeniliklerle büyük bir atılım yaparak konusunda lider duruma gelmiştir.

2009 yılından itibaren kendi markası “MOSAICO SOLO” adı altında, traverten, mermer, yarı değerli taşlardan cilalı, eskitme, kumlama, yakma, patlatma gibi farklı yüzey uygulamalarıyla, 10mm'den 3mm kalınlığa kadar fon, mozaik, dekor, madalyon ve bordur üretebilir hale gelmiştir.

Şirket bugün, gerek seri üretimi gerekse butik üretimi sayesinde, Avrupa başta olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri , Kanada, Avustralya, Ortadoğu'ya ihracat yapmanın yanı sıra, büyük projelerin özel taleplerine de cevap verebilmektedir.

Haberler

INTERVO ROMANYA SAP İLE GÜÇLENDİ

Romanya’daki şirketimiz INTERVO INTERNATIONAL SAP firması ile yaptığı ...
25.Ağu.15

SOLO CERAMİCA İSPANYA

Intervo International Spain SL, yeni markası SOLO CERAMICA ile tüm dü ...
17.Haz.15

Copyright © 1993 - 2015 / İntervo Dış Ticaret ve Mümmessillik Limited Şirketi
Web Tasarım ve İçerik Yönetimi